9 lipca 2013

Ceny we Włoszech - Ceny w Wenecji - Ceny w Rzymie

Ceny we Włoszech dla zwykłego polskiego zjadacza chleba mogą wydać przerażające. W różnych częściach Włoch ceny te różnią się znacząco. Jeśli nie chcemy dostać zawału serca lepiej nie przeliczać cen na polską walutę. 
Najdrożej jest na głównych i modnych ulicach miasta a najtaniej we włoskich supermarketach.W miastach takich jak Wenecja czy Rzym nie znajdziemy dyskontów w sercu miasta. Znajdziemy je na obrzeżach miasta lub w sąsiednich mniejszych miejscowościach.
Tanie włoskie supermarkety to m.in.: Pam, Euro Spin i Penny Market. We Włoszech znajdziemy również Lidl, którego produkty możemy kupować również w Polsce.
Znaną siecią artykułów spożywczych jest Coop. Nie jest tu już tak tanio. Jest to sieć delikatesowa. Jeśli jednak nie mamy wyboru to na pewno taniej jest kupować artykuły spożywcze w Coopie niż w mini marketach.

Dla porównania cen poniżej zamieszczam przykładowe ceny żywności w podanych niektórych włoskich supermarketach

ceny żywności we Włoszech w 2013
Euro Spin
Pam
Coop
cena brzoskwinie 1kg  €            1,29  €            0,99  €            2,73
cena szynka kg  €          13,90  €          20,90  €          11,90
cena mozarella kg  €            3,78  €            6,70  €            7,64
cena ser żółty kg  €            8,90  €            8,90  €            8,68
cena piwo Best Brau 0,5l  €            0,75  - 
cena Peroni 0,66l  -   €            1,20  - 
cena woda 1,5l  €            0,20  €            0,19  €            0,24
cena pomidory 1kg  -   -   €            1,92
cena makaron spaghetti  -   -   €            1,30
cena wino chianti 0,75l  -   -   €            4,53
cena oliwa z oliwek 0,75l  -   -   €            6,90

Ceny w Wenecji mogą nie jednego zaskoczyć. Jest tu naprawdę drogo, nawet dla Włochów. Przykładowo romantyczna gondola w Wenecji kosztuje 80 euro. Jest w niej sześć miejsc ale jeśli przyjechaliśmy we dwójkę to trzeba sobie zorganizować przyjaciół na ten jeden rejs. Tylko czy wtedy będzie romantycznie....?
Jeśli chcemy zwiedzić Wenecję z perspektywy kanałów wodnych, z których słynie Wenecja, najtaniej będzie jeśli kupimy bilet 24 godzinny na komunikację tramwajami wodnymi zwanymi vaporetto. Cena biletu to 24 euro. Pizza włoska kosztuje tu w granicach 8-12 euro. Pamiętajmy, że pizza we Włoszech różni się od tej polskiej. Jest to cienki placek z niewielką ilością dodatków.

Jeśli chcemy zjeść coś w sandwich barach musimy przygotować się na wydatek rzędu 4,5 euro za kanapkę, 3,5 euro za tosta, foccacia 3,5 euro, calzone 4,5 euro lub 3 euro za hot doga.


Ceny w Rzymie również są wysokie chociaż chyba  nie aż tak wygurowane jak w Wenecji. Można tu zjeść hamburgera z frytkami i colą od 5 do 6,5 euro (w zależności od rodzaju mięsa), kebaba w picie(naleśniku) lub bułce za 4 euro. Nie jest to taki sam kebab jak w Polsce no ale w końcu można się tanio najeść.

Wybierając się na wakacje do Włoch trzeba wziąć ze sobą tyle pieniędzy ile wzielibyśmy na wyjazd nad nasze polskie morze ale mnożąc przez 2 a jeśli nastawiamy się na zwiedzanie Włoch i ich licznych atrakcji do których wejście jest płatne to nawet trzy razy więcej.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Prześlij komentarz

Statystyka